Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  IV Memoriał Kuliga i Bublewicza - Stec najszybszy po pierwszym przejeździe
Mariusz Stec

IV Memoriał Kuliga i Bublewicza - Stec najszybszy po pierwszym przejeździe

2010-02-28 - K. Spychalski     Tagi: Stec, Kuzaj, Bełtowski, Memoriał
Około 10. 30 w Wieliczce rozpoczął się pierwszy przejazd IV. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.Tuż po 11.00 z rajdem musiała pożegnać się załoga Paweł Kopacz - Kamil Hellen - posłuszeństwa odmówił ich Fiat 126p. Około 20. minut później metę przekroczyła ostatnia załoga z pierwszej klasy. Najszybszym kierowcą klasy 1. okazał się Tomasz Porębski, który pokonał trasę Memoriału w czasie 2 minut i 13,6 sekundy. Tuż za nim pojawili się Jan Chmielewski i Grzegorz Warkowski. Wszyscy trzej kierowcy prowadzili Citroena C2 RC.

Najlepszy zawodnik klasy drugiej - Tomasz Chuchała - przejechał trasę rajdu w czasie 2 minut i 17,4 sekundy. Na drugiej pozycji uplasował się Paweł Kosmowski z wynikiem 02:18.1. Obaj kierowcy używali Peugeota 206 RC. W trzeciej klasie najlepszy okazał się Mariusz Stec jadący Mitsubishi Lancerem Evo IX (czas 2 minuty i 1,3 sekundy). O 0,8 sekundy gorszy był Marcin Bełtowski prowadzący Subaru Imprezę. Trzecie miejsce zajął natomiast Leszek Kuzaj (Skoda Fabia WRC) z wynikiem 02:02.4.

Mariusz Stec, Marcin Bełtowski i Leszek Kuzaj zajęli tym samym trzy pierwsze miejsca po pierwszym przejeździe.