Rajdy  »  Hirvonen wystartuje w Rajdzie Barbórka
Hirvonen wystartuje w Rajdzie Barbórka

Hirvonen wystartuje w Rajdzie Barbórka

2018-11-26 - G. Filiks     Tagi: Hirvonen, Barbórka, Rajd Barbórka
Blisko sto załóg znalazło się na liście zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Barbórka, który zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę. W akcji zobaczymy między innymi byłą gwiazdę WRC - Mikko Hirvonena.

Barbórka tradycyjnie przyciąga największe nazwiska ze świata rajdów, zarówno polskich, jak i światowych. Na specjalne zaproszenie Automobilklubu Polski i Top Racing do Warszawy przyjedzie czterokrotny wicemistrz globu. Hirvonen startował w WRC jeszcze w sezonie 2014. Jego wspaniałą jazdę pamiętają bez wątpienia kibice, którzy śledzili rywalizację na trasach Rajdu Polski w 2009 roku. Fin wygrał wówczas imprezę z bazą w Mokołajkach, a w całym sezonie przegrał walkę o tytuł z Sebastienem Loebem różnicą zaledwie jednego punktu. Na Barbórce poprowadzi Skodę Fabię Evolve.

Największą Polską gwiazdą kultowego rajdu będzie bez wątpienia Kajetan Kajetanowicz. Kierowca z Ustronia ma na koncie trzy tytuły mistrza Europy i cztery wygrane w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a w tym roku wystartował w wybranych rundach WRC 2. Na starcie Barbórki nie mogło zabraknąć też kierowcy, do którego przed laty przylgnął przydomek Króla Karowej. Pomimo, iż w kilku ostatnich sezonach Kryterium Asów wygrywa Kajetanowicz, to właśnie Tomasz Kuchar - bo o nim mowa - wciąż wzbudza szczególne emocje wśród fanów zebranych w centrum Warszawy. Aktualny mistrz Polski w rallycrossie pojedzie swoim Peugeotem 208 RX.
Na Barbórce zobaczymy również kolejną legendę RSMP, Bryana Bouffiera. Francuz dużą część swojej rajdowej kariery związał z polskimi odcinkami specjalnymi i zawsze w wielką radością powraca na grudniową imprezę.

Na liście zgłoszeń znajdziemy oczywiście także obecną czołówkę Mistrzostw Polski. Na trasach odcinków fani będą mogli podziwiać jazdę Mikołaja Marczyka, Jakuba Brzezińskiego, Marcina Słobodziana czy Łukasza Byśkiniewicza.Kolejną niespodzianką przygotowaną przez Automobilklub Polski jest obecność załogi Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski. Hołowczyc pojedzie legendarną „Babcią”, czyli samochodem Subaru Impreza z końca lat dziewięćdziesiątych. Hołek i Wiślak nie będą rywalizowali w klasyfikacji rajdu, ich Subaru pojedzie jako „0”.Na uwagę zasługuje również szeroka lista zgłoszeń w klasach H1, H2 i H3. Prawdziwą gratką dla kibiców będą przejazdy takich rajdowych perełek, jak Audi Quattro A2, Lancia Delta, Lancia Fulvia Coupe czy Fiat Ritmo Abarth.

Rajd Barbórka 2018 - pełna lista zgłoszeń

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
F1 2019 w nowych ujęciach


źródło: barborka.pl

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hirvonen wystartuje w Rajdzie Barbórka