Rajdy  »  Hanna Sobota pierwszą Polką, która wystartuje w Silk Way Rally
Hanna Sobota

Hanna Sobota pierwszą Polką, która wystartuje w Silk Way Rally

2012-06-12 - Ł. Łuniewski     Tagi: Zapowiedzi, 4x4, Silk Way Rally, Sobota
Najbliższy występ teamu Sobota Rally będzie jednocześnie wydarzeniem w historii polskich startów w rajdach terenowych. Zespół w składzie Hanna Sobota/Maciej Marton bierze udział w Silk Way Rally, rajdzie rozgrywanym na bezdrożach Rosji. Oznacza to, że w wyścigu po raz pierwszy wystąpi Polka. Silk Way Rally to najprawdopodobniej drugi najtrudniejszy rajd cross-country świata. Jego stworzenie zostało zainicjowane przez organizatora Dakaru, firmę A.S.O. Uczestnicy przemierzą niemal 4 tysiące kilometrów przez przygotowane trasy. Na rosyjskich bezdrożach czekają na nich zarówno szybkie, szutrowe odcinki, kamieniste szlaki jak i kopne wydmy. Łączna długość odcinków specjalnych przekroczy 2 tysiące km. Rajd odbędzie się w dniach 7-13 lipca.

Rajd Silk Way Rally to tradycyjnie męskie współzawodnictwo. Wynikać to może z jego charakteru oraz stopnia trudności wyzwania, jakie stawia przed uczestnikami. Rywalizacja jest jednak otwarta dla drużyn damskich i mieszanych. Z tej możliwości skorzysta w tym roku team Sobota Rally, który pojedzie w rajdzie. Tym samym w rajdzie wystąpi za kierownicą pierwsza Polka w historii Silk Way Rally.
Zespół w składzie Hanna Sobota / Maciej Marton startuje od 2011 roku, nie bez sukcesów. Warto wspomnieć choćby 5. miejsce w rajdzie RMF Morocco Challenge czy 1. miejsce w klasie WT w rajdzie Albania Rally oraz 2 miejsce w klasie T1/2 w rajdzie Italian Baja zaliczanym do Pucharu Świata rajdów terenowych.

Sama Hanna Sobota jako licencjonowany kierowca wyścigowy i rajdowy rywalizuje od 2003 roku. Wśród licznych osiągnięć nie można zapomnieć o 1. miejscu w Rundzie Poznań Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2008 w klasie 3500 oraz 5. miejscu w klasyfikacji generalnej tego samego turnieju. Jako pierwsza Polka wystartowała i ukończyła 24-godzinny wyścig w Dubaju w 2009. Wraz z teamem zajęła wtedy 3 miejsce w klasie D.

Członkowie Sobota Rally Team są podekscytowani uczestnictwem w rajdzie Silk Way Rally. Hanna Sobota opowiada: jedziemy do Rosji na Silk Way Rally. Decyzję podjęliśmy jednogłośnie i z wielkim entuzjazmem. Podchodzą do wydarzenia jak do osobistego wyzwania. Od 7 do 13 lipca 2012 będziemy jechać trasą z Moskwy (start z Placu Czerwonego) na południe do Gelendżika (Morze Czarne). Mamy do przejechania przez błoto i pustynię ponad 4000 km! - podkreśla entuzjastycznie Hanna Sobota.

Nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za pierwszą Polkę w wymagającym rajdzie Silk Way Rally i dokładnie śledzić wydarzenie.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hanna Sobota pierwszą Polką, która wystartuje w Silk Way Rally