Rajdy  »  Grzegorz Grzyb trzeci raz mistrzem Słowacji po wygranej w Rajdzie Koszyc
Grzegorz Grzyb

Grzegorz Grzyb trzeci raz mistrzem Słowacji po wygranej w Rajdzie Koszyc

2013-09-09 - P. Krupka     Tagi: Grzegorz Grzyb, Rally Kosice
Jadący Fordem Focusem RS WRC 08 Grzegorz Grzyb wygrał Rajd Koszyc i zagwarantował sobie trzeci w karierze tytuł mistrza Słowacji. Nie stałoby się tak, gdyby nie kara, nałożona na Jaroslava Melicharka.

Zostały mu doliczone 4 karne minuty za wcześniejszy wjazd na PKC. Kara spowodowała spadek zawodnika na 9. miejsce w klasyfikacji rajdu (z 4.). Błąd ten spowowodał, że Grzyb i Melicharek w klasyfikacji sezonu mają po 225 punktów. Obaj wygrali po pięć rajdów i mieli po trzy drugie pozycje. O triumfie Grzyba w całym czempionacie zadecydowało zdobyte jedno trzecie miejsce. To już trzeci tytuł mistrza Słowacji na koncie Grzegorza Grzyba. Wcześniej ta sama załoga (z pilotem Robertem Hundlą) wygrała w 2012 roku. Pierwsze mistrzostwo zostało wywalczone w 2006 roku.