Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Focus WRC w zamian za starty Duvala
Chodzi o ten egzemplarz

Focus WRC w zamian za starty Duvala

2008-02-05 - Ł. Lach     Tagi:

Stevene Vergalle desperacko poszukuje pieniędzy na kolejne starty Francoisa Duvala. Belgijski milioner wyłożył z własnej kieszeni, a dokładnie z budżetu jego firm, Vergokan i Strucko, pieniądze na start Duvala w Rajdzie Monte Carlo. Od zakończenia rajdu, w którym Duval finiszował na 4. miejscu udało się już zebrać budżet na starty w Niemczech i Hiszpanii.

Ponieważ do tych asfaltowych rajdów pozostało jeszcze pół roku Vergalle postanowił wystawić na sprzedaż swojego Forda Focusa WRC 2005, którym jego siostrzeniec, Pieter Tsjoen miał startować w nowych rozgrywkach European Rally Challenge. Dodatkowe 500 tysięcy euro pozwoli rozszerzyć program o eliminacje w Jordanii oraz w Sardynii lub Walii.

"Poszukuje sporej gotówki, ale nie jest łatwo, nawet w przypadku takiego kierowcy jak Duval. Tak, to prawda, że Focus, którym miał jeździć Pieter jest na sprzedaż”
- przyznaje Vergalle. „Dzień po zakończeniu Monte Carlo dogadałem się Malcolmem Wilson. On się zajmie tym zajmie, bo ja nie mam czasu”. "Zyski ze sprzedaży umożliwią Francois'owi kolejne starty. Szczególnie zależy mi na Jordanii, bo jestem przekonany, że stać go na świetny wynik w tym rajdzie. Poza tym między Monte Carlo i Niemcami jest za duża przerwa".

Aktualną ofertę używanych WRC z M-Sport można znaleźć na stronie http://www.m-sport.co.uk/carsforsale.html Jak widać Focus 2005 z Belgii nie będzie jedynym w ofercie.


Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - debiutancki zwiastun


źródło: pitstoptv.info fot. Stobart, Amaury Guns

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Focus WRC w zamian za starty Duvala

Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit