Rajdy  »  Dakar 2010 - Francisco Lopez wygrywa u siebie
Jakub Przygoński (orlenteam.pl)

Dakar 2010 - Francisco Lopez wygrywa u siebie

2010-01-06 - Ł. Łuniewski     Tagi: Wyniki, Rajd Dakar, Czachor, Przygoński, Despres, Lopez
Francisco Lopez jadący Aprilią RXV 45 okazał się najszybszy na trasie piątego etapu Rajdu Dakar prowadzącego z Copiapo do Antofagasty.
Chilijczyk sprawił ogromną radość swoim rodakom, którzy dopingowali go na dzisiejszej trasie. Półtorej minuty stracił dziś drugi Cyril Despres, który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji motocykli. Za jego plecami linię mety przekroczyli David Fretigne (+13:13), Ruben Faria (+15:09) oraz Pal Anders Ullevalseter (+18:24). Atakujący przez cały dzisiejszy dzień Marc Coma zakończył dzień z blisko 40-minutową stratą po problemach technicznych, które dopadły jego KTM-a.

Z rywalizacją pożeganł się dotychczasowy wicelider rajdu David Casteu. Francuz po wypadku na 395 kilometrze doznał kontuzji nogi.
W klasyfikacji generalnej Cyril Despres ma już blisko 40 minut przewagi nad Francisco Lopezem. Trzeci Helder Rodriguez traci 44 minuty.

Odrabiający po dwóch pechowych dniach straty Jakub Przygoński zakończył dzień na dziewiątej pozycji tracąc blisko 25 minut do zwycięzcy. W klasyfikacji generalnej Polak awansował na 17 miejsce.

Jacek Czachor zakończył etap na 24 pozycji, która dała mu 19 miejsce w klasyfikacji generalnej. Krzysztof Jarmuż był 37, a Marek Dąbrowski 45.

W klasyfikacji quadów najszybszy był Marcos Patronelli, który o pół godziny wyprzedził Jorge Miguel Santamarinę. Rafał Sonik zanotował czwarty czas tracąc do zwycięzcy 40:18.