Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Colin McRae znowu dachował na Rally X Games!
Rally X Games Colin McRae Travis Pastrana

Colin McRae znowu dachował na Rally X Games!

2007-08-08 - Ł. Lach     Tagi:
Tanner Foust z teamu Rockstart Energy Drink zdobył złoty medal w Rally X Games, rozgrywanych w ramach 13. edycji X Games. Zawody odbyły się w Home Depot Centre Los Angeles i miały formę równoległego pojedynku. W pewnym miejscu drogi zawodników krzyżowały się i jedno auto przeskakiwało nad drugim! Wypadków nie brakowało, ale do żadnego nie doszło na 20-metrowej hopie. Z półfinałów nie wyszedł Colin McRae. Szkot w barwach napoju "No-Fear" faktycznie strachu nie znał - powtórzył swój wyczyn sprzed roku i ponownie dachował swoim Subaru Impreza. "Przesadziłem w tym zakręcie" - tłumaczył Colin obchodząc w dniu dzień finałów 39 urodziny.

Dachowanie Colina McRae

"Zaciągnąłem ręczny i lekko zahaczyliśmy tyłem, następnie pociągło przód. Między barierami była luka w którą wjechałem przodem i przewróciło następną barierę. Próbowałem nadal jechać, ale auto przejechało po niej i przewróciło się na dach. Wszystko działo się błyskawicznie". Mechanicy Vermont SportsCar szybko uporali się z "kosmetyką", ale McRae nie został dopuszczony do walki o 3 miejsce z powodu rozbitej szyby i musiał zadowolić się 5 miejscem.
Travis Pastrana, wspierany przez Red Bull złoty medalista Rally X Games 2006 roku, także nie awansował do finału po tym jak wypadł ze swojego toru i zderzył się Foustem. Mimo lepszego czasu został wykluczony za ten incydent i wywalczył brązowy medal.

Kontakt Pastrany i Fousta

W finale zmierzyli się Tanner Foust i Kenn Block, który nosił barwy czwartego obecnego na zawodach producent energy drinków - Rockstar. Na ostatnim zakręcie doszło między nimi do kontaktu, ale nie tak poważnego w przypadku Pastrany i Foust przekroczył linię mety 0.68 sekundy szybciej. Zdobywca złotego medalu na co dzień driftuje Nissanem 350Z i jest kaskaderem, występował m.in. w The Fast and the Furious: Tokyo Drift.

źródło: rally.subaru.com