Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  Chmielewski: Decyzja o startach BMW była słuszna

Chmielewski: Decyzja o startach BMW była słuszna

2016-08-09 - P. Krupka     Tagi: RSMP, Chmielewski, Rajd Rzeszowski
25. edycja Rajdu Rzeszowskiego, który w ostatnią sobotę zakończył się uroczystą ceremonią mety na Rynku stolicy Podkarpacia, stanowił siódmą rundę Rajdowych Mistrzostw Europy oraz trzecią odsłonę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W gronie ponad 80 załóg, które stanęły na starcie, drugiej po Rajdzie Polski, najważniejszej rajdowej imprezie w naszym kraju, znalazł się duet Jan Chmielewski - Grzegorz Dachowski w BMW R+MAXI. Dla krakowskiej załogi zawody zakończyły się dużym sukcesem, za który można uważać zwycięstwo w klasie OPEN 2WD, drugie miejsce wśród samochodów z napędem na jedną oś, oraz wysoką, dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej RSMP.

Jan Chmielewski: "Ogrom radości w naszych sercach! Podsumowując 25. Rajd Rzeszowski mamy wiele powodów do satysfakcji. Pewna wygrana w OPEN 2WD, drugie miejsce w ośce, a do tego dziewiąta pozycja w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zdobyte w tak trudnej edycji Rajdu Rzeszowskiego, jadąc nasza „Beemą”, to sukces nie tylko mój, ale i całego zespołu. Ogromnie cieszy mnie, gdy docierają do nas głosy, że kibice czekają przy odcinkach specjalnych na nasze auto. To pokazuje, że decyzja, którą podjęliśmy wraz ze sponsorami przed sezonem 2016 była słuszna. Dziękuje mechanikom za dobrą robotę. Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na „wysyp” rajdówek marki BMW, których startowało Rzeszowie aż siedem! To chyba największa liczba w historii RSMP."

Grzegorz Dachowski: "I jak tutaj zmienić podejście do Rajdu Rzeszowskiego, skoro na starcie każdego odcinka specjalnego zmienia się pogoda? Z drugiej strony jesteśmy na mecie z bardzo dobrym wynikiem, i co chyba jest największym plusem, z wciąż zwiększającym się tempem przemieszczania się po oesach. Jeżeli ta tendencja się utrzyma, to coraz większa liczba załóg będzie musiała przyglądać się czasom odcinków w wykonaniu Chmielewski Team. Niestety wyniki Rajdu Nadwiślańskiego będę śledził na ekranie komputera, ponieważ z powodu wyjazdu jestem zmuszony do absencji w tych zawodach."
Partnerami zespołu są: Caffaro, REVICO, Fuchs Oil, WESEM, właściciel marki NEO, Pirelli; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP 3 Kraków, Collab studio i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Assetto Corsa - test moda DRM Revival Mod


źródło: inf. prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Chmielewski: Decyzja o startach BMW była słuszna

Chmielewski: Decyzja o startach BMW była słuszna
SIERCO 2016-08-10 09:13
Mysle ze to byla zla decyzja bo niestety Janku strasznie cieniujesz ta bmka i to nie jest rozwoj tylko cofanie sie tracisz swoja szybkosc