Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Bouffier liderem Rajdu Rzeszowskiego w ERC i RSMP, dachowanie Łukjaniuka
Rajd Rzeszowski

Bouffier liderem Rajdu Rzeszowskiego w ERC i RSMP, dachowanie Łukjaniuka

2017-08-04 - G. Filiks     Tagi: Kajetanowicz, Rajd Rzeszowski, RSMP, Bouffier, ERC
Bryan Bouffier prowadzi po pierwszym dniu Rajdu Rzeszowskiego, rundy Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC) i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP).

Francuz mający na koncie trzy tytuły czempiona naszego kraju był najszybszy swoim Fordem Fiestą R5 na trzech z pięciu rozegranych w piątek oesów i wyprzedza o 15,6 sekundy broniącego tytułu w ERC Kajetana Kajetanowicza. Podium kompletuje Nikołaj Griazin, będący tylko 3 sekundy w tyle za Kajetanowiczem.

W klasyfikacji RSMP prowadzi również Bouffier, drugi jest Kajetanowicz, a trzeci jadący z nowym pilotem Grzegorz Grzyb, który ma stratę do pierwszego miejsca wynoszącą już blisko minutę. W ERC urzędujący mistrz Polski zajmuje siódme miejsce. Oprócz Kajetanowicza i Grzyba w czołowej dziesiątce rajdu plasuje się jeszcze jeden Polak - Łukasz Habaj. Jest dziewiąty - i czwarty w RSMP.

Dziś kierowcy dwukrotnie pokonywali dwa odcinki specjalne o długości odpowiednio 23,83 i 24,56 kilometra, a także przejechali nieco ponad 4-kilometrowy superoes na ulicach Rzeszowa. W trakcie OS3 spadł deszcz.
Pierwszym liderem rajdu był wracający do startów po ciężkim wypadku Aleksiej Łukajniuk. Chociaż wciąż jest obolały, Rosjanin uzyskał najlepszy czas na odcinku kwalifikacyjnym, a potem powtórzył to na OS1.

Jednak podczas OS2 dachował i nie pojechał dalej.Jego wypadek dodatkowo przeszkodził innym zawodnikom. Najbardziej Griazinowi, który musiał się zatrzymać. Kajetanowicz mówił, że on też stracił w tamtym miejscu kilka sekund.

Po odpadnięciu Łukjaniuka pierwszą lokatę przejął Mads Ostberg. Norweg na co dzień jeżdżący w WRC - i jak Grzyb występujący z nowym pilotem - był najszybszy na OS2. Ale na koniec dnia plasuje się tylko na 6. miejscu. To efekt kłopotów ze wspomaganiem kierownicy podczas OS4. Poza tym wcześniej miał problemy z hamulcami.Rajd Rzeszowski jest jak na razie zupełnie nieudany dla lidera tegorocznej klasyfikacji generalnej ERC - Bruno Magalhaesa. Portugalczyk zajmuje dopiero 12. miejsce.

Ze sporymi trudnościami borykał się dziś również m. in. lider tabeli łącznej sezonu RSMP - Flilip Nivette. Najpierw złapał kapcia przy 180 km/h, następnie obracał się na innym oesie, a później narzekał na nieustannie ślizgający się tył. Jest dopiero 7. w tabeli RSMP. Traci już prawie 3,5 minuty do Bouffiera.Z kolei Dariusz Poloński wypadł z trasy na OS2. Jego pilotce Balbinie Gryczyńskiej udzielano pomocy medycznej.

Poza drogą znalazł się też Jarosław Szeja - już na OS1. Ale zmienił koło i pojechał dalej. Niemniej stracił grubo ponad 5 minut.

Jutro odbędzie się wszystkie 6 pozostałych oesów rajdu.
Rajdowe Mistrzostwa Europy - sezon 2017 - Rajd Rzeszowski - klasyfikacja generalna po 5 z 11 odcinków specjalnych (TOP 10)

Kierowca
(Pilot)
Samochód
Czas
1. Bryan Bouffier
(Dini Gilbert)
Ford Fiesta R5
54m 6,4s
2.Kajetan Kajetanowicz
(Jarosław Baran)
Ford Fiesta R5
+15,6s
3.
Nikołaj Griazin
(Jarosław Fiedorow)

Skoda Fabia R5
+18,6s
4. Marijan Griebel
(Stefan Kopczyk)
Skoda Fabia R5
+27,3s
5. Sylvian Michel
(Jerome Degout)
Skoda Fabia R5
+35,1s
6.
Mads Ostberg
(Patrik Barth)
Ford Fiesta R5
+38s
7. Grzegorz Grzyb
(Bogusław Browiński)
Skoda Fabia R5
+56,5s
8. Jose Antonio Suarez
(Candido Carrera)
Peugeot 208 T16
+1m 29,7s
9.Łukasz Habaj
(Daniel Dymurski)
Ford Fiesta R5
+1m 51,6s
10.Josh Moffett
(James Fulton)
Ford Fiesta R5
+1m 59,5s
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski - sezon 2017 - Rajd Rzeszowski - klasyfikacja generalna po 5 z 11 odcinków specjalnych (TOP 10)

Kierowca
(Pilot)
Samochód
Czas
1. Bryan Bouffier
(Dini Gilbert)
Ford Fiesta R5
54m 6,4s
2. Kajetan Kajetanowicz
(Jarosław Baran)
Ford Fiesta R5
+15,6s
3.
Grzegorz Grzyb
(Bogusław Browiński)
Skoda Fabia R5
+56,5s
4. Łukasz Habaj
(Daniel Dymurski)
Ford Fiesta R5
+1m 51,6s
5. Tomasz Kasperczyk
(Damian Syty)
Ford Fiesta R5+2m 31,4s
6.
Zbigniew Gabryś
(Artur Natkaniec)
Ford Fiesta R5
+3m 15,6s
7. Filip Nivette
(Kamil Heller)
Skoda Fabia R5
+3m 25,4s
8.Marcin Gagacki
(Paweł Drahan)
Skoda Fabia R5
+4m 32,3s
9.Aleks Zawada
(Grzegorz Dachowski)
Opel Adam R2
+5m 36,8s
10.Simon Wagner
(Gerald Winter)
Peugeot 208 R2
+5m 43,9s

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Xenon Racer - zwiastun z Dubajem i Szanghajem


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Bouffier liderem Rajdu Rzeszowskiego w ERC i RSMP, dachowanie Łukjaniuka