Rajdy  »  Andi Mancin wystartuje w Baja 1000
Andi Mancin

Andi Mancin wystartuje w Baja 1000

2012-09-20 - Ł. Łuniewski     Tagi: Zapowiedzi, Mancin, 4x4, Baja
Już za kilka dni nie gdzie indziej, a w dalekim Meksyku zostaną przeprowadzone testy przed słynnym rajdem terenowym Baja 1000. W imprezie, która odbędzie się w listopadzie wystartuje Armin Schwarz. Jego partnerem zespołowym będzie Andi Mancin.

Przez kilka miesięcy ekipa Armina Schwarza - byłego kierowcy fabrycznego teamów startujących w Rajdowych Mistrzostwach Świata - poszukiwała kierowcy z Europy, który mógłby dołączyć do zespołu biorącego udział w najdłuższym i najtrudniejszym rajdzie terenowym rozgrywanym w Ameryce Północnej. Wybór padł na Andiego Mancina. 45. edycja Tecate Score Baja 1000 rozpocznie się w środę 14 listopada w meksykańskiej części Półwyspu Kalifornijskiego. Zawody wystartują z miasta Ensenada. Kierowcy będą rywalizować na niezwykle wymagającej trasie do soboty 17 listopada. Meta zostanie zlokalizowana w mieście La Paz.

Byłem bardzo zaskoczony, kiedy zadzwonił do mnie Armin Schwarz i zaproponował wspólny start w Baja 1000. Armin zaprosił mnie również na testy, które za kilka dni odbędą się w Meksyku. Zespół Armina szukał kierowcy z Europy i w ten sposób dostałem szansę dołączenia do ekipy na największy i najdłuższy rajd tego typu w Ameryce Północnej. Baja 1000 jest też najtrudniejszy, więc na początku długo się zastanawiałem, czy podołam zadaniu, ale im więcej czytałem materiałów na ten temat, to szybciej docierało do mnie, jaka wyjątkowa szansa mi się trafiła. Cieszę się, że będę mógł wrócić do Ameryki i że znalazłem się wśród tak doskonałych kierowców jak Armin Schwarz czy Armin Kremer, którzy już od lat startują w tych zawodach.
Miałem już okazję jeździć, w autocrossie, ale Buggy, jakie startują w meksykańskim Baja 1000 to całkiem inna bajka. Byłem w szoku, jak te potwory radzą sobie w terenie. Będzie to największe wyzwanie w mojej sportowej karierze. Wiele rzeczy będzie dla mnie nowych podczas tych testów: samochód, zespół i pilot. Te kilka dni testów będzie dla mnie ciężką pracą, ale już nie mogę się doczekać pierwszych kilometrów tym 750-konnym potworem. Łatwo nie będzie, ale dam z siebie wszystko.

W ostatnim czasie miałem masę pracy związanej z Project176 i przygotowaniami do wyjazdu do Meksyku. Naszym sponsorom spodobał się bardzo pomysł udziału w Baja 1000, więc wszystko jest na dobrej drodze. Nasz wyjazd jest możliwy dzięki Zdzisławowi Krzemińskiemu i firmie KAM, w barwach której jeździliśmy już w RSMP i Rally America.

Do San Diego wylatujemy już jutro. Trzymajcie ze mnie kciuki. Relacja i materiały z testów niedługo po powrocie. Nie zapomnijcie oglądać w ten weekend kolejnych dwóch odcinków Project176 na antenie Extreme Sports Channel. W siódmej części między innymi wybierzemy się ma na tor żużlowy do Zielonej Góry, aby wziąć udział w wyjątkowym pojedynku. Odcinek ósmy to nasza relacja z Mistrzostw Świata FMX - Night of the Jumps oraz gość specjalny Tadeusz "Taddy" Błażusiak, który podjął się próby zmierzenia z Nascarem. Emocji nie zabraknie.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Andi Mancin wystartuje w Baja 1000